Tööõigus

Küsimus: Kas poole kohaga graafiku alusel töötades peab ka olema pühade eel lühendatud tööpäev?01.12.2011

Käin poole kohaga tööl, iga kuu tehakse erinev graafik, olen koristaja toitlustusettevõttes. Päevas olen 4 tundi tööl, nüüd on detsembrikuu graafikusse pandud tööpäevadeks ka 23. ja 31. detsember. Seaduse järgi peaks olem tööpäev nendel päevadel lühendatud 3 tundi. Minul on graafikus ikkagi 4 tundi, aga teistel töötajatel on pool päeva. Kas minule see seadus ei kehti või kuidas?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie poolt nimetatud päevadel väheneb tööajanorm -3 tunni võrra mõlemal päeval. Kui olete nendel päevadel tööl ja olete varasemalt oma tööajanormi täitnud, siis tekib Teil 6 ületundi, mis tuleb hüvitada 1,5 kordselt. Tööle võib Teid panna, kuid maksta tuleb ületundide eest.
Soovides häid töösuhteid:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu