Tööõigus

Küsimus: Töö eest tasu ei maksta, mida teha?01.12.2011

Tere.
Nädal on töötatud ühes asutuses, kus tööandja ei teinud lepingut ja kui küsisin pärast tasu, öeldi mulle, et meil on maksujõuetus ja meie ei maksa. Vanad töölised (6 töötajat) on seal mustalt tööl ja ka ootavad oma raha 3 kuud. Palun väga vastust.
Aitäh

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kõigepealt peaksite nõudma endale välja töölepingud. Kui see ei õnnestu, siis tuleks koguda tõendeid enda töötamise kohta selle tööandja juures ja pöörduda töötasu saamise nõudega töövaidluskomisjoni või kohtusse.
Edukat asjaajamist soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu