Tööõigus

Küsimus: Kas tähtajaline leping pikeneb, kui tähtaeg on sünnituspuhkuse ajal?01.12.2011

Tere.
Kui rasedal lõpeb sünnituspuhkusel 5-aastane tööleping, kas pikendatakse seda automaatselt?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Tähtajaline tööleping lõpeb tähtaja möödumisel (TLS § 80 lg 1).

Automaatselt Teie tööleping ei pikene ning tähtajatuks ei muutu. Selleks tuleb ikka avaldus kirjutada, kui soovite, et töösuhe jätkuks sama tööandja juures ka peale lapsehoolduspuhkust.

Meeldivat lapseooteaega ning püsivat töösuhet.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu