Tööõigus

Küsimus: Kas saan esitada lahkumisavalduse haiguslehe ajal?07.12.2011

Tere!
Olen hetkel haiguslehel ning arsti sõnul pean haiguslehele jääma veel umbes üheks kuuks. Soovin aga töökohast lahkuda. Kas mul on õigud anda lahkumisavaldus haiguslehel olles?
Sisuliselt tähendaks see, et ma sinna töökohta enam tagasi ei lähekski, kuna olen haiguslehel veel vähemalt kuu aega?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töölepingu seadus määrab töölepingu korralise ülesütlemise etteteatamise tähtaja 30 päeva ilma täiendavaid lisatingimusi esitamata. Kui Teie tervislik seisukord võimaldab, siis ei ole töövõimetuslehel viibimise ajal avalduse esitamiseks takistusi. Kõige kindlam oleks seda teha elektroonselt digiallkirjastatult - ei teki küsimust ravirežiimi rikkumise kohta, avalduse saatmise aeg ja isik on elektroonselt kinnitatud, mis väldib võimalikke vaidlusi.
Soovides Teile head tervenemist:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu