Tööõigus

Küsimus: Töötundide arvestus vahetustega töö korral01.03.2011

Töötan vahetustega. Olin haiguslehel 21-29.01.2011. 21.01 oli mul ette nähtud 24-tunnine vahetus, 25.01 10-tunnine, 26.01 4-tunnine, 27.01 10-tunnine ja 28.01 24-tunnine vahetus. See teeb 6 tööpäeva ja 48 töötundi. Vahetustega pidin tegema 72 tundi. Kas pean selle 24-tunnise vahe järgmisel kuul tasa tegema? See oleks ju äsja põdenud inimesele veel üks karistus.

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.
Sellele küsimusele täpse vastuse andmiseks oleks vaja tutvuda Teie töölepingus tööaega puudutavate kokkulepetega ning teada summeeritud tööaja arvestuse tingimusi. Samuti ei loe edastatud informatsioonist välja, mis iseloomuga ettevõttega on tegu.

Olenevalt sellest, kui pikk on summeeritud tööaja arvestusperiood, arvestatakse Teie tööaja normtunnid alles perioodi lõpus, mida on haiguspäevade võrra vähem.
Juhul, kui soovite säilitada oma töötasu suurust võrreldes eelmistega (ilma haigusleheta), tuleb Teil ka puuduolevad tunnid täis töötada.
Karistusena ei saa seda tõlgendada, sest tööle lubatakse töötaja, kes on haigusest paranenud ning terveks tunnistatud.

Lugupidamisega,
Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu