Tööõigus

Küsimus: Kas keskmise töötasu arvestamisel loevad ka lisatasud ja preemiad?14.12.2011

Tere!
Sain oma tööandjalt koondamisteate 01.11.2011 põhjusel, et tal pole anda täismahus tööd. Kas tööandja peab mulle maksma järgnevad kolm kuud viimase kuue kuu keskmist töötasu? Kas keskmise töötasu hulka kuuluvad ka lisatasud ja preemiad? (tööandja väidab, et ei kuulu ja maksis ainult põhipalga alusel).

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Koondamise korral maksab tööandja töötajale hüvitiseks ühe kuu keskmise töötasu.
Keskmise töötasu arvestamise aluseks võetakse kuue kuu jooksul saadud tulu ehk töötasu. Sinna kuuluvad ka lisatasud ja preemiad.

Edu õigluse otsinguil.

Tiit Kruusalu

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu