Tööõigus

Küsimus: Kas vallandamise puhul ei ole töötaja enam automaatselt ka ametiühingu usaldusisik?14.12.2011

Tere!
Töötaja vallandati ning seetõttu ei ole ta enam ametiühingu liige. Kas vallandamise puhul ei ole ta automaatselt enam AÜ usaldusisik?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

1) Enne töölepingu ülesütlemist töötajate esindajaga peab tööandja küsima töötajat esindama valinud töötajatelt või ametiühingult arvamuse töölepingu ülesütlemise kohta.

2) Töötajat esindama valinud töötajad või ametiühing peavad andma arvamuse kümne tööpäeva jooksul selle küsimisest. Tööandja peab töötajate arvamust mõistlikul määral arvestama. Tööandja peab põhjendama töötajate arvamuse arvestamata jätmist.
Peale eeltoodud protseduuride täitmist, on usaldusisiku tegevusaeg ja staatus lõppenud.

Lugupidamisega,

Tiit Kruusalu

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu