Tööõigus

Küsimus: Kas töötajatelt võib tarbijakaitse trahvi tõttu töötasust kinni pidada?15.12.2011

Tere. Olen tavaline kassapidaja-saalitöötaja. Meile annab hinnad ostujuht, mis vaja ette viia. Tehti siis õllele reklaam "Ostes rohkem, saate odavamalt" ja sinna kohe ka õlle nimi ja kraadid ja kõik. Nüüd käis poes tarbijakaitse ja avastas selle hinnasildi. Ja see on keelatud. Selle eest tehti kauplusele akt. Ja nüüd ülemused panevad selle kõigile töötajatele süüks ja arvatavasti võtavad ka palgast midagi maha.
Aga kas neil on selline õigus? Kui nemad ise on andnud osujuhile ülesande teha plokimüük. Ja meil tavalisetel töötajatel kästakse hinnad ette viia. Mina ei pea siis teadma, kas see on seadusega kooskõlas või mitte. Kas on õigus neil teisi töötajaid süüdistada ja palka vähendada?

Ette tänades

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Tundub, et antud juhtumi puhul ei ole töötasu alandamiseks seaduslikku põhjust. Töölepingu seaduse § 73 annab võimaluse töötasu alandada ainult siis, kui töötaja on rikkunud tööandja selgeid juhiseid. Soovitan tutvuda ülalnimetaud § 73-ga täismahus.
Soovides Teile õigluse võitu:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu