Tööõigus

Küsimus: Kas tervise tõttu võin viiepäevase etteteatamisega töölepingu erakorraliselt üles öelda?21.12.2011

Tere Tiit Kruusalu,

Palun nõu seoses töölepingu lõpetamisega. Olen olnud selle aasta jooksul kaks korda haiguslehel. Esimene kord veebruaris ja teine kord juuli-august ning mõlemal korral oli diagnoosiks äge väliskõrva põletik. Selle aasta novembris haigestusin taas ja diagnoosiks äge keskkõrvapõletik, kuid otsustasin haiguslehele mitte minna kuna oleksin kaotanud palgas. Mul oli veel võtta 2 nädalat puhkust ja ma võtsingi, siis see aitas kaasa tervise paranemisele.
Sellelt pinnalt küsimus, kas mul on juriidiliselt õigus paluda tööandjalt töölepingu lõpetamist erakorraliselt viie päevase etteteatamisega tervislikel põhjustel? Kuna olen haigestunud kolmel korral ja leian, et tervise huvides ma ei soovi jätkata töösuhet, kuna antud töö tingib või põhjustab haiguse taas tekke. Kolmanda haigestumise tõendiks on vastavasisuline haiguslugu koos diagnoosiga.

Ette tänades,

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie puhul võiks abi olla TL erakorralisest ülesütlemisest TLS § 91 lg 3 alusel. Arvestama peate põhjendamiskohustusega.
Head tervise taastumist soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu