Tööõigus

Küsimus: Milliste pühade eelseid päevi lühendatakse 3 tunni võrra?19.12.2011

Töölepinguseadus ütleb, et 3 tundi tuleb lühendada tööpäeva, mis eelneb teatud pühadele. Kas see tähendab, et tööandja peab tööpäeva lühendama näiteks 30.12.11 kuna see on viimane tööpäev enne püha (01.01.12)?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Viimane tööpäev enne püha on ju 31. detsember. Seetõttu sellel aastal enne uusaasta püha lühendatud tööpäeva ei ole.

Jõulurahu südamesse!

Merike Michelson
www.metiabi.eu
info@metiabi.eu