Tööõigus

Küsimus: Tähtajaline tööleping lõpeb haiguslehe ajal, kas haigusrahasid saan edasi?19.12.2011

Tere.
Mul lõppeb tähtajaline tööleping, mis oli sõlmitud üheks aastaks ning ma olen rase 5. kuud ning jään 1 nädal enne lepingu tähtaega ehk 2011. näiteks 25.detsembril haiguslehele. Saan aru, et mu tööleping saab ikkagi otsa ning huvitab just see, et kas ma haigusrahasid saan edasi ja kui kaua või ei saa?
Aitäh abi eest!

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Jah, tähtajaline tööleping lõpeb märgitud tähtajal.
Kindlustus peatub kahe kuu möödumisel töö- või teenistussuhte peatumisest, kui tööandja ei maksa peatumise aja eest sotsiaalmaksu.
Kindlustuskaitse tagab Teile riik, kui võtate ennast töötuna arvele. Täpsema informatsiooni saamiseks leiate kontakti alljärgnevalt lingilt: http://www.haigekassa.ee/kontakt

Rahulikke pühi ning meeldivat lapseootust!

Merike Michelson
www.metiabi.eu
info@metiabi.eu