Tööõigus

Küsimus: Kas lühendatud tööpäev enne pühi on ilmtingimata pühale vahetult eelnev päev või on selleks ka viimane tööpäev?20.12.2011

Oma vastuses mainite:
Viimane tööpäev enne püha on ju 31. detsember. Seetõttu 2011. aastal enne uusaasta püha lühendatud tööpäeva ei ole.

Seadus ütleb, et viimane tööpäev enne pühi, ei ole öeldud, et vahetult enne pühi, kas see ei ole tõlgendamise küsimus?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Seaduse täpne sõnastus:

§ 53. Tööaja lühendamine Uusaastale, Eesti Vabariigi aastapäevale, võidupühale ja jõululaupäevale EELNEVAT tööpäeva lühendab tööandja kolme tunni võrra.
Pühale eelnev tööpäev on päev, mis on enne püha.
Seega, seadusest tulenevalt on tööandjal kohustus lühendada seda tööpäeva, mis on pühale eelmisel päeval ehk kui töötaja on tööl ja järgmisel päeval on püha, lühendab tööandja tema tööpäeva.
Kui töötaja oli viimati tööl reedel ja püha on pühapäeval või esmaspäeval, siis reedest tööpäeva lühendama ei pea.

Veel samal teemal:
http://www.rmp.ee/toooigus/tls/12597

Lugupidamisega,

Merike Michelson
www.metiabi.eu
info@metiabi.eu