Tööõigus

Küsimus: Kas pean maksma tööandja auto omavastutuse kinni?03.01.2012

Tööautoga juhtus selline asi, et karjääri teedel kaotasin juhitavuse ning libisesin teelt välja. Rehvidel naelad praktiliselt puuduvad ja sel teelõigul oli tol hetkel kiilasjää. Autol mõningad vigastused, kuna maandusin põhjaga kahe suurema kivi peale, nüüd ülemus sogab mulle, et omavastutus on 319 eurot ning tuleb kahjunõue minule. Kuskile ma alla pole kirjutanud, et olen tutvunud sellega ja nõus maksma kui midagi peaks juhtuma. Alla kirjutanud ainult töölepingule, selle lugesin ka läbi täht-tähe haaval ja seal ka sellest mingit infot pole. Küsimus siis selline, et kas ma olen kohustatud seda 319 eurot maksma kui peaks kahjunõue tulema? Või ma võin keelduda maksmisest? Tänud abi eest!

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Austatud küsija.

Antud loos on väga palju erinevaid asjaolusid, kus üks-ühele vastust on raske anda.

Soovitan kahjunõude saamisel pöörduda koos vajalike dokumentidega (tööleping, asutuse töökorralduse eeskiri [sisekorraeeskiri], varalise vastutuse leping vms.) töökaitseinspektsiooni selgitamaks Teie õigusi ning kohustusi.

Vajalikud kontaktid leiate alljärgnevalt lingilt:
http://www.ti.ee/index.php?page=120&

Õiguse ja õigluse tasakaalu töösuhtesse!

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu