Tööõigus

Küsimus: Kuidas toimida, kui minu töökoht ajutiselt kaob?03.01.2012

Internaat lammutatakse ja uus ehitatakse ca 1,5 aastaga. Abikasvatajal ei ole sel ajal tööd. Kuidas minuga toimitakse?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Raske ennustada nii vähese informatsiooni põhjal. Kõik oleneb tööandja võimalustest ning töötajatest endist.

Kas tööandjal on piisavalt vahendeid ja võimalust pakkuda selleks ajaks teist tööd? Samuti see, kui väärtuslikuks tööandja olemas olevat tööjõudu hindab.
Kui stsenaarium on ühel või teisel põhjusel “must“, siis parimaks lahenduseks on töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt majanduslikel põhjustel (koondamine).
Tegelikult see nii ju on, kui reaalselt töökohta enam ei ole. See annaks vähemalt õiguse töötuskindlustushüvitisele, mis aitaks toime tulla uue töökoha leidmiseni.

Lootust kestvasse töösuhtesse!

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu