Tööõigus

Küsimus: Kas lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asemele võetud töötaja töölepingu alus muutub?15.01.2012

Töötaja Kati Karu on hetkel rasedus- ja sünnituslehel, lapsehoolduspuhkusele jääb tema asemel elukaaslane. Kuna Kati aga ei saa veel väikese lapse kõrvalt tööle minna, on tal kaks varianti - palgata puhkus või töölepingu lõpetamine.
Kati Karu asemele on võetud uus töötaja tähtajalise lepinguga, lepingu sõnastus on järgmine: Tööleping on sõlmitud määratud tähtajaks ajutiselt äraoleva töötaja Kati Karu asendamiseks TLS § 9 lg 2 alusel.
Kas uue töötaja lepingu alus muutub, kui Kati Karu jääb palgata puhkusele või tööleping lõpetatakse?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Uue töötaja töölepingu sõnastus hoiab selle kehtivana, kuni Kati Karu on ära AJUTISELT. Ka Kati Karu palgata puhkus on ajutine nähtus, seega ei tekita see probleeme tema asendajale. Kui Kati Karu lahkub töölt, siis kaob ära põhjus asendaja tähtajalise töölepingu järel ja see muutub automaatselt tähtajatuks.
Kindlust töösuhetes ja õiglasi lahendusi soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu