Tööõigus

Küsimus: Kas töölepingu punkt, et tööandja võib lepingu ühepoolselt lõpetada igal ajal, on seaduslik?15.01.2012

Tere, olin pikka aega töötu, kuid mõnda aega tagasi õnnestus jälle tööle saada. Iseenesest ongi praegu kõik korras, kuid minu töölepingus on punkt, et tööandja võib lepingu ühepoolselt lõpetada igal ajal. Kas selline asi on seaduslik või peab ikkagi ette teatama? Sinna punkti pole lisatud ühtegi täiendust, et mis põhjusel, lihtsalt et on õigus.
Kuna tööd oli hädasti vaja, siis kirjutasin sellele alla, aga nüüd lihtsalt on ikkagi selline ebakindel tunne.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töölepingu ülesütlemist reguleerib siiski Töölepingu seaduse 5. peatükk, mitte mingi arrogantne klausel töölepingus. Sellele punktile viidates ilma seadusliku aluseta töölepingu ülesütlemine on õigustühine.
Soovides kindlat töösuhet nii täna kui homme:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu