Tööõigus

Küsimus: Kas töölähetusse sõitmise aeg läheb tööaja sisse?19.01.2012

Kas töölähetusse sõidu aeg läheb tööaja sisse? Nt. pean minema õhtul 17.30 laevaga Helsingisse, et järgmisel hommikul kell 9.00 saaksin koosolekul osaleda, tagasi Tallinnasse jõuan kell 16.00
Kui palju töötunde sellisel juhul arvesse läheb?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Välislähetuse eest on ettenähtud päevaraha, mille suurus on kehtestatud Vabariigi Valitsuse määrusega. Lisaks sellele makstakse lähetuse ajal keskmist tasu, aga sõitu eraldi tööaja sisse ei arvata - selle katab lähetustasu. Tööaja sisse läheb ikka tegelik tööaeg, kui osalete koosolekul, konverentsil vms.
Soovides edukat tööreisi:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu