Tööõigus

Küsimus: Kas puhkusepäevi on võimalik ette ära kasutada?22.01.2012

Kooliõpetaja läks dekreetpuhkusele 12.06.2010. Lapsehoolduspuhkus lõppes 6.01.2012. Nüüd on tal saada puhkus 2010. õppeaasta eest ja laste eest 6 tööpäeva, kokku 72 päeva. Tagasi tööle märtsi lõpus 2012, sellele järgneb kolm kuud tööd, enne kui saabub suvepuhkus. Seda puhkust on saada kolme töötatud kuu eest ca 14 päeva.
Kas on olemas võimalused näpistada puhkuse päevi ette aastast 2012 või on veel 2011. aasta eest võimalik puhkusepäevi välja "joonistada"?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Saan aru, et nimetatud kooliõpetaja viibis 2011.a. lapsehoolduspuhkusel (LHP). Vastavalt TLS § 68 lg 2 ei anna LHP aeg õigust korralisele põhipuhkusele ja seega 2011.a. eest midagi "joonistada" ei ole võimalik.
Puhkusepäevi ette ära kasutada ei ole keelatud - see sõltub tööandja otsusest. Aastas ettenähtud põhipuhkus tuleb aasta jooksul ära kasutada ja ei ole mõeldav, et kõik teeksid seda korraga aasta lõpus.
Vastastikku arvestavaid ja arukaid kokkuleppeid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu