Tööõigus

Küsimus: Kas pärast koondamisteate saamist on õigus keskmisele töötasule, või võib tööandja maksta mulle tasu vastavalt pakutud asendustööle?22.01.2012

Tere.
Sain koondamisteate 02.01.2012. Olen antud ametikohal töötanud üle viie aasta ja koondamine viiakse läbi töömahu vähenemise tõttu.
Küsida tahan seda, kas mul on õigus saada selle kahe kuu jooksul keskmist palka olenemata sellest, kui palju ja millist asendustööd tööandja mulle pakub? Ka selle aja tasustamine on seadusega reguleeritud või tööandja enda voli?
Tänan

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Koondamisteade ei muuda kuni selle jõustumiseni (töösuhte lõppemiseni) olemasoleva töölepingu tingimusi. Teil on õigus töölepingus kokkulepitud töötasule ja kui tööandjal Teile tööd anda ei ole, siis peab ta selle eest maksma keskmist tasu (TLS § 35).
Teile uut ja kindlat töökohta soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu