Tööõigus

Küsimus: Tööandjaga on suuline kokkulepe aga töötasu ei ole makstud, millised peaksid olema minupoolsed sammud?27.01.2012

Tere. Tööandja ei väljasta mulle töölepingut ega pole maksnud ravikindlustust, suuline kokkulepe oli, et on aastaringne töö ja tükitööpalk. Olen töödanud 10. novembrist 15. detsembrini, kus sai reaalselt tööd tehtud. Sealt alates firma ei olnud suuteline töö tegemist võimaldama ning olen sunnitud kodus tööootel olema. Tööandjal on siiani maksmata esimene väljateenitud töötasu (on ainult tühjad lubadused "homme saab; järgmine nädal saab jne").
Millised peaks olema minupoolsed sammud?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie olukord on keeruline, aga kui suudate ära tõendada töösuhte olemasolu, siis saate pöörduda töövaidluskomisjoni. Töösuhte olemasoluks kõlbavad erinevad tõendid, nt tunnistajate ütlused, töökäsud, kõik tööga seotud dokumendid, millel on Teie nimi peal, arvuti sisselogimise paroolid jne.
Teadmata kõiki asjaolusid, on konkreetsemat nõu keeruline anda.
Soovides õigluse võitu:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu