Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja puhkepäevade arvestusliku vea tõttu pean loobuma ühest puhkuse päevast?29.01.2012

Tere!
2009. aastal arvestati lisaks põhipuhkusele (28p) ka saamata jäänud puhkust 10p. Puhkasin siis kõik 38 päeva puhkusegraafiku järgi. Nüüd on juba teine aasta, kus raamatupidaja ütleb, et olen ühe päeva rohkem puhkust saanud. Eelmine aasta seda päeva mul maha ei võetud, kuid nüüd tahetakse anda 27p puhkust.
Kas see on õige, et juhtkonna ja raamatupidaja valearvestuse pärast pean nüüd sellest ühest puhkusepäevast loobuma?
Tänan!

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie poolt esitatud andmete põhjal tundub, et tegemist on JOKK-olukorraga, kus juriidiliselt on kõik korrektne, sest tegelikult ei toimu ühest puhkusepäevast loobumist vaid ettepuhatud puhkusepäeva tasaarvestamine. Kuivõrd see läheb kokku töötaja õigustatud ootuse printsiibiga, seda saab teada üksnes asja ametlikult vaidlustades. Toetuda võib sellele, et eelmisel aastal enampuhatud puhkusepäeva suhtes tasaarvestust kohe ei tehtud ja seetõttu on asi osapoolte faktilise käitumisega aktsepteeritud.
Iseasi, kas üks puhkusepäev on seda aja ja võimalikku rahakulu ning pingestunud suhteid väärt, kui tulemus on kaheldav.
Mõistlikke otsuseid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu