Tööõigus

Küsimus: Kui mul on kaks alaealist last, kas võin siis töölt päevapealt lahkuda?01.02.2012

Tere,
Töötan kaupluses. Mul on 2 alaealist last. Juhataja ei tule mulle töögraafiku tegemisel vastu. Ma sooviksin töölt lahkuda. Kas mul on õigus päevapealt töölt lahkuda (sest mul on 2 alaealist last) või pean 1 kuu ootama?
Ette tänades

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Töölepingu korralisel ülesütlemisel kehtib töötajale 30-päevane etteteatamise kohustus. Seda põhjusel, et tööandjal oleks võimalik töötaja lahkumise tõttu töö ümber korraldada nii, et see ei kahjustaks ettevõtte huve ning võimalusel leida uus töötaja.
Alaealised lapsed siin rolli ei mängi.
Kokkuvõtteks: tööandja võib, kuid ei pea töötajat töölt vabastama enne kuut aega.

Mõistlikke kokkuleppeid soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu