Tööõigus

Küsimus: Töötan kuus kokku 4 ööd, kas selle eest on ette nähtud lisatasu?02.02.2012

Tere.
Küsimusi oleks mitu:
Töötan ühe öö nädalas 13 tundi, kuus kokku 4 ööd, seega 52 tundi, kas mulle lisandub öisel ajal ning puhkepäevadel ja riiklikel pühadel makstav lisatasu? Kuus tuleb 2 ööd reedel vastu laupäeva ja 2 ööd laupäeval vastu pühapäeva.
Kas miinimum tunitasu 1.80 saab sisaldada lisatasusid öisel ajal ning puhkepäevadel ja riiklikel pühadel töötamise eest?

Tänan

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Öisel ajal (kl 22.00- 06.00) töötamise eest tuleb maksta 1,25-kordset lisatasu ja riiklikel pühadel töötamise eest 2-kordset lisatasu (TLS § 45). Puhkepäevadel töötamise eest lisatasu ei ole ette nähtud. Ületunnitöö hüvitatakse samas ulatuses vaba ajaga, kui on kokku lepitud selle hüvitamine rahas, siis 1,5-kordne tasu (TLS § 44). Miinimumtasu on eelduslikult ette nähtud töötamise eest normaaltingimustes, millele ülalnimetatud tingimuste lisandudes tuleb maksta seadusega ettenähtud lisatasu.
Õiglast tasu soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu