Tööõigus

Küsimus: Kas koondamisel on liikumispuudega töötajal tööle jäämise eesõigus?01.02.2012

Kas koondamisel võiks olla tööle jäämise eesõiguseks töötaja liikumispuue?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Vastavalt TLS § 89 lg 5 on koondamise korral tööle jäämise eelisõigus töötajate esindajal ja töötajal, kes kasvatab alla kolmeaastast last. Liikumispuuet selles nimekirjas kahjuks ei ole.
Kindlustunnet tuleviku suhtes soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu