Tööõigus

Küsimus: Kas koondamise korral võin töölt ära käia uut tööd otsimas ja õigusabi konsultatsioonil?07.02.2012

Tere
Minu tööstaaž tööandja juures on üle 10 aasta. Välknõupidamisel (otsus oli nõukogus tehtud juba varem) teatas juhataja, et minu töökoht koondatakse ja pakutakse teist tööd. Pakutavat tööd enne käesolevale ametikohale edutamist olen 7 aastat tagasi teinud, kuid vahepeal on uuenenud projekteerimise tarkvara jms - peaksin end taas vormi ajama. Olen nüüd prillikandja ja päev läbi kuvaril joonestamisega, arvuti taga istumisega ei soovi tegeleda.
Palusin kirjalikku koondamisteadet ja pakkumist - seni pole esitatud.
Kas ülaltoodud olukorras võin töö ajal käia ära õigusabi konsultatsioonidel ja töökohti uurimas?

Lugupidamisega,
HP

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Töölepingu tingimused on kehtivad kuni lepingu lõppemiseni ükskõik millistel alustel.
Konsultatsioonidel või tööotsingutel võite käia, kui lepite selles tööandjaga kokku. Kui kokkulepet ei saavuta, siis tuleb kinni pidada lepingujärgsest tööajast.

Tulemuslikke läbirääkimisi soovides:

Merike Michelson
www.metiabi.eu
info@metiabi.eu