Tööõigus

Küsimus: Millised õigused mul on, kui makstakse tasu endiselt vana alammäära järgi?13.02.2012

Millised õigused mul on, kui tööandja ei muuda lepingus töötasu alammäära vastavalt 2012. aasta kehtestatud alammäärale?
Ehk siis, kui enne sain 2011. aasta alammäära järgi palka, siis nüüd peab see olema ju 290 eurot kuus, aga sain vähem ehk siis vana alammäära järgi.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Esimeseks sammuks peaks olema tööandja teavitamine, et on juhtunud eksitus ja anda mõistlik tähtaeg vea parandamiseks. Soovitav oleks teha seda kirjalikult, et jälg järgi jääks. Kui tööandja ikkagi keeldub seadusejärgset alammäära tasumast, siis on Teil põhjust pöörduda tööinspektori poole, kes saab otsustada järelvalvemenetluse algatamise tööandja tegevuse üle.
Loodetavasti on tegemist inimliku eksitusega, mille vastu kõige kiirem ja tõhusam abi on kõigepealt tööandja poole pöördumine.
Konstruktiivseid töösuhteid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu