Tööõigus

Küsimus: Kas 10-aastaseks saava lapse sünnikuu on puhkusegraafiku koostamisel eelist mõjutavaks?13.02.2012

Puhkusegraafikut koostades antakse meil töökohas eelisõigus oma puhkuseaeg valida lastevanematel (nagu seadus ette näeb), aga kui laps saab 2012. aastal kümne aastaseks, siis see eelisõigus kaob? Kas on ka vahet, mis kuus laps kümneseks saab? Kui ma soovin suvel puhata ja laps saab kevadel kümme või kui saab juulis kümme, kas seal on vahet?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Vastavalt TLS § 69 lg 6 p 4 on puhkuse nõudmise eelisõigus 10-aastase lapse vanemal temale sobival ajal jätkuvalt olemas.
Eelisõigus kaob, kui töötaja laps on soovitud puhkuse ajaks saanud juba 11-aastaseks.
Soovides head puhkust ja häid suhteid tööandjaga:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu