Tööõigus

Küsimus: Kas ametinimetuse ja tööülesannete muutmine annab aluse koondamiseks?15.02.2012

Olen saanud tööandjalt kirjaliku töölepingu lisa töölepingu muutmise kohta poolte kokkuleppel. Muutuks ametinimetus - sisu ja ametinimetuse muutus pole iseenesest suur, kaob juhitmisfunktsioon ning seega ka töölepinguga kirjeldatav töö sisu. Kui töötajana see muutus pole mulle vastuvõetav ja ma ei allkirjasta poolte kokkulepet, siis kas mul on õigust nõuda tööandjalt koondamist.

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Töölepingu tingimuste muutmine saab aset leida vaid poolte kokkuleppel. Kui seda ei saavutata ning endistel tingimustel töötamine on vastunäidustatud, tulebki ametikoht koondada.

Õigeid otsuseid ja valikuid soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu