Tööõigus

Küsimus: Kas koondatud töötajal on õigus hiljem jagatavale aastapreemiale?13.02.2012

Tere,
Mind koondati oktoobris 2011, põhjuseks oli lapsehoolduspuhkusel olnud töötaja tööle naasmine. Ma ei olnud asendaja ja mulle pakuti kohta teises linnas, mida ma kahjuks logistilisetel põhjustel vastu vôtta ei saanud. Töötulemused olid head ja müügiplaanid täidetud, numbriliselt tõestatavad. Nüüd veebruaris 2012 jagatakse 2011. aasta eest preemiaid. Kas mul on õigus sellest osa saada? Endistelt töökaaslastelt olen saanud infot, et preemiat saavad ainult need, kes on veebruar 2012 seisuga tööl. Kuid antud juhul töölt lahkumine polnud ju minu valik.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töölepingu lõppedes muutuvad sissenõutavaks kõik töösuhtest tulenevad nõuded (TLS § 84). Selleks, et hinnata, kas Teil on alust preemiat saada, oleks vaja tutvuda, kuidas on Teie töölepingus kokku lepitud preemia maksmine, selle puudumisel vähemalt tavaga, kuidas seda senini tehtud on.
Soovides õigustatud ootuste täitumist:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu