Tööõigus

Küsimus: Kui koondamisel pakkuda lapseootel töötajale teist ametikohta, kas see on korrektne?15.02.2012

Asutuses suletakse terve osakond, kõik ametikohad osakonnast kaotatakse. Üks töötaja andis teada, et on lapseootel. Plaanis on talle pakkuda teist ametikohta teises osakonnas, mida töötaja ka väga soovib, kas sellisel juhul on tööandja korrektselt käitunud või siiski mitte?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Tööandja ei või töölepingut rasedaga või naisega, kellel on õigus saada rasedus- ja sünnituspuhkust ..... üles öelda koondamise tõttu... (TLS § 93 lg 1). Seega on tööandja igati korrektselt käitunud.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu