Tööõigus

Küsimus: Kas iga töötaja töölepingus peab olema ärisaladuse hoidmise klausel?16.02.2012

Näiteks võtab tööandja tööle koristaja, kas tema töösuhe eeldab tähelepanu pööramist ärisaladusele?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Ärisaladuse klausel ei pea olema töölepingus. Selle lisamine on tööandja õigus, et kaitsta oma ärisaladusi. Koristaja lepingus ärisaladuse klauslit pean täiesti põhjendatuks, sest tema tööaeg on enamasti peale kontori sulgemist, tema käes on paljude ruumide võtmed ja seetõttu on koristajal teoreetiliselt juurdepääsuvõimalus paljudele olulistele dokumentidele või võimalus lubada seda näiteks konkurentidele.
Head ärisaladuste hoidmist:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu