Tööõigus

Küsimus: Kas töövõimetuspensionäril on õigus saada 35 puhkusepäeva?18.02.2012

Tere,
2000-st aastast saan töövõimetuspensioni. Praegu on minu töövõime kaotuse protsent 60.
01.04.2004 asusin tööle firmasse, kus töötan käesoleva ajani. Töölepingu järgi olen igal aastal puhanud 28 kalendripäeva. Kas mul oleks õigus saada 35 kalendripäeva puhkust või 28 kalendripäeva, nagu töölepingus kirjas? Kui 35 kalendripäeva, siis kas mul on õigus neid kasutamata jäänud puhkusepäevi tagant järgi saada? Ette tänades!

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töövõimetuspensionäri põhipuhkus on 35 päeva, seega olete jätnud kasutamata olulise osa oma põhipuhkusest. Teie kirja põhjal võib eeldada, et Teil on nõudeõigus saamata jäänud puhkusele, mis oli jäänud üles 30.06.2009.a. seisuga, lisaks veel 2011.a. eest 7 päeva ja 2012.a. eest 35 päeva. Täpsemalt Tööinspektsiooni selgitus: http://www.ti.ee/index.php?page=644& .
Teadmata põhjuseid, miks puhkus on jäänud õigel ajal välja võtmata, paneb see tööandjale väga suure koormuse. Soovitaksin tööandjaga kokku leppida, kuidas saamata jäänud puhkust nii välja võtta, et oleks arvestatud mõlema poole huvid.
Vastastikku arvestavaid kokkuleppeid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu