Tööõigus

Küsimus: Kas puhkusepäevad lähevad 30-päevase etteteatamisaja sisse?16.02.2012

Tere

Soovin töölt lahkuda omal soovil, kuna on uus töökoht välja valitud.
Tegemist on tähtajatu töölepinguga ning selle korrektne ülesütlemine on 30-päevase etteteatamisega taasesitavas kirjalikus vormis. Kuid kui mul hakkab puhkus mingist kuupäevast ja ka samal päeval esitan avalduse töölt lahkumise kohta, kas siis tööandja peab arvestama ka puhkusel oleva aja selle 30-päevase etteteamise sisse?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Etteteatamise aeg hakkab lugema sellest päevast, mil esitate avalduse töölepingu korraliseks ülesütlemiseks ning puhkus, töövõimetus jmt ..põhjused, kui töötajal on õigus töötegemisest keelduda (TLS § 19), seda ei mõjuta.

Õigeid valikuid ning kordaminekuid soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu