Tööõigus

Küsimus: Kas peaks vormistama töölepingu, töövõtulepingu või mõne muu lepingu?16.02.2012

Tere,
Plaanis on hakata pakkuma metsasaagimise teenust, millega seoses oleks tarvis teha mingisugune leping töötajatega. Kuna ei oska ette arvata töö mahtu ja järjepidevust, siis sooviks teha lepingut iga metsalangi kohta eraldi. Millist lepingut kasutada ja kuidas toimuks maksude maksmine? Olenevalt langi suurusest ei tohiks ühe langi saagimine aega võtta üle kahe kuu.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kui otsustada ainult Teie küsimuse järgi, siis kõige mõistlikum tundub olevat töövõtu lepingu kasutamine. Kuhu ja kuidas tasuda maksud, selle küsimuse soovitan adresseerida raamatupidajatele aadressil: www.rmp.ee .
Edukat ettevõtluse alustamist soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu