Tööõigus

Küsimus: Kuidas toimub palgaarvestus kui ajutiselt tööd ei ole?22.02.2012

Kuidas ja kas üldse toimub palgaarvestus juhul, kui tööandjal pole tööd hetkel anda ja ta käsib töötajal kodus oodata tööandja telefonikõnet, et taas tööle asuda?
Kuidas toimub palgaarvestus siis, kui selline praktika on korduv, näiteks paar korda ühe kalendrikuu jooksul?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Tööandja peab töövõimelisele ja töö tegemiseks valmis olevale töötajale maksma keskmist töötasu ka juhul, kui töötaja ei tee tööd seetõttu, et tööandja ei ole andnud tööd...(TLS § 35).

Jätkuvat tööd soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu