Tööõigus

Küsimus: Kas minu laenumaksete tõttu võib minu töölepingu üles öelda?20.02.2012

Tööandja ütleb üles minu ametikoha kaupluse juhatajana ning pakub võimalust jätkata asetäitjana, põhjuseks toob enne minu tööleasumist tekkinud võlgnevused pankadele (töötasust on nad ise kinnipidamisi teinud ning on olnud nendest teadlikud). Kas on neil põhjendatud minu ametikoha vahetus minu laenumaksete tõttu?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kui tööandja on Teie võlgnevusi aktsepteerinud juba Teid vastutavale ametikohale tööle võttes, siis hilisem usaldamatus peab olema millegagi usutavalt põhjendatud. Kui Te oma tööga hakkama saate, siis ei ole teise töö pakkumine põhjendatud.
Soovides Teile oma võlakohustustega hakkama saamist:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu