Tööõigus

Küsimus: Tööandja palus kirjutada lahkumisavalduse, kas mul on õigust kompensatsioonile?27.02.2012

Tere,

Töötasin kodust 50 km kaugusel. Käisin tööle oma autoga, busse sinna ei käi. Töötada jõudsin 2 kuud katseajal. Auto läks katki. Tööandja palus kirjutada lahkumisavalduse. Kas mul on õigusi mingile kompensatsioonile?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Tööle jõudmine on ikka töötaja kohustus ja selle kohustuse täitmise eest kompensatsiooni makstes läheksime me siin Eestimaal "Kreeka teed" pidi. Tööle mitte jõudmine on piisav põhjus, et tööandja poolt tööleping lõpetada.
Ilmselt pakkus tööandja Teile võimalust tööleping omal initsiatiivil ära lõpetada, sest uut töökohta otsides ei tule ju kasuks märge, et eelmine töösuhe lõppes tööandja algatusel.
Soovin Teile võimalusi auto kiireks remondiks.

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu