Tööõigus

Küsimus: Kuidas endiselt tööandjalt mittekonkureerimise korral tasu nõuda?27.02.2012

Tere,
Esitasin oma tööandjale töölepingu lõpetamise avalduse ja soovin siirduda uuele tööle. Minu töölepingus on olemas mittekonkureerimise kokulepe, mis seab aastase piirangu konkurendi juurde tööleminekuks. Minu uus töökoht ei ole seotud meie konkurentidega. TLS sirvides leidsin, et kui ma ei siirdu konkurendi poole, peab mu endine tööandja maksma mulle igakuist hüvitist. Kas minul on õigus siis nõuda hüvitist? Kui on, siis kui pikalt ja mis summa ulatuses? Kuidas ma peaksin oma tööandjale sellest teada andma?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
TLS annab konkurentsipiirangu rakendamise raamtingimused ja Teie tööleping peaks määrama hüvitise maksmise tingimused. Kui seda ei ole võimalik töölepingust välja lugeda, siis võib juhtuda, et konkurentsipiirangu kokkulepe on kehtetu. Täpsema vastuse andmiseks peaksin tutvuma Teie töölepinguga.
Edukat töökoha vahetust soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu