Tööõigus

Küsimus: Kas haigusleht vahetustega töö korral kehtib 8 tunni kohta või kogu 12-tunnise vahetuse kohta?28.02.2012

Tere,
Töötan vahtustega, mul oli ühepäevane haigusleht ja samal päeval oli mul 12-tunnine vahetus. Kas haigusleht kehtib kogu 12-tunnise tööpäeva kohta või ainult 8-tunnise tööpäeva eest ja ma pean need 4 tundi järgi tegema?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Teie töövõimetusleht on kehtiv sellel kuupäeval, millal arst on pidanud vajalikuks Teid töölt eemal hoida. Sellest ei sõltu, kui pikk on Teie graafikujärgne tööpäev.
Summeeritavas perioodis lahutatakse normtundidest haiguspäeval graafikujärgsed töötunnid ning nende järeletegemist ei saa tööandja Teilt nõuda.

Head tervist ja töösuhteid!

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu