Tööõigus

Küsimus: Kui palju arvestatakse koolituspäevast tunde töögraafikusse?01.03.2012

Näide: sõidame töö juurest ära hommikul kell 7 ja tagasi jõuame õhtul kell 8, koolitus kestab kaheksa tundi. Kui palju arvestatakse koolituspäevast tunde töögraafikusse (graafikujärgne töö)?
Küsin sellepärast, et tean tööandjaid, kus läheb kirja ka sõidu aeg.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Nagu Teie küsimusest aru saan, siis sõit algab töö juurest. See tähendab, et olete juba tööle jõudnud ja kui sõit toimub peale tööandja poolt määratud tööle jõudmise aega ning tööandja poolt organiseeritud transpordiga, siis tuleks seda lugeda tööajaks.
Sisukat koolitust soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu