Tööõigus

Küsimus: Kuidas oma raha kätte saada kui on jõustunud töövaidluskomisjoni otsus?01.03.2012

Tere!
Mida soovitate teha? Käisin tööandjaga töövaidluskomisjonis, saavutasin võidu, mulle määrati välja rahad, mida tööandja peab maksma ja otsus jõustus. Kirjutasin sellest ka tööandjale, et kandku raha üle ilma, et peaksin kohtusse minema. Reageeringut pole. Kuhu peaksin pöörduma esmalt, kes abi annab kui summa ei ületa 1400 eurot, samas on see üle 1200.
Tööandja jättis maksmata ka maksuametile minu palgast kinnipeetud maksud ja asub ise väidetavalt välismaal (tegemist eesti vahendusfirmaga). Vahepeal tegi aga eestis uue firma ja tegeleb uue firmaga.
Töölepingus on märgitud firma andmed ja juhatuse liikme nimi ja isikukood.
Kuidas oleks kõige otstarbekam käituda, et oma raha kätte saada?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kõige mõistlikum tundub Teie juhtumi puhul esitada kohtule maksekäsu kiirmenetlus. Täiendavat infot selle kohta saab: http://www.kohus.ee/23258 . Kes X-teega seonduvate internetiüleste lahendustega hakkama saab, sellele on jõukohane ka iseseisev taotluse esitamine.
Soovides Teile edukat protsessi lõppu:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu