Tööõigus

Küsimus: Kas endine tööandja saab nõuda kulude hüvitamist mitu kuud hiljem?05.03.2012

Tere,
Lahkusin suvel töölt omal soovil. Lahkudes taastasin ametiauto, mis oli rendiauto. Kuu pärast tuli endiselt tööandjalt e-mail arvega. Arve sisuks oli rendiauto tagastamisel tehtud kulud (auto oli 5 aastat minu kasutuses ja autol olid mõningad kriimud, vajas poleerimist ja mingi mõlk kusagil). Ei olnud selle arvega nõus, kuna see on ju loomulik, et 5 aastaga autole ikka mingeid kriime ja kulumise jälgi tekib. Nüüdseks on endine tööandja andnud selle arve inkassole. Kuidas peaksin toimima?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie küsimusest ei selgu, kuidas oli töölepingus või selle võimalikus lisas reguleeritud Teie vastutus. Samuti peaks tähendust omama, kuidas auto üle andsite - kas auto seisukord fikseeriti.
TLS § 74 lg 2 käsitleb küll töötaja vastutust töölepingu rikkumise eest, aga mulle tundub, et tegelikult peaksite sama küsimuse esitama lepinguõiguse või täitemenetluse all.
Soovides Teile õigluse võitu:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu