Tööõigus

Küsimus: Kas dekreedi aja eest arvestatakse puhkust?02.03.2012

Tere!
Kavatsen dekreeti jääda 6.mail. Seega kestaks minu dekreetpuhkus 22.septembrini. Siit ka küsimus. Kas mul on õigus saada (enda teada peaks olema) 2012. aasta eest puhkust kuni 22.septembrini (ehk siis ligikaudu 9 kuu eest) või ainult 6.maini (st ligikaudu 4 kuu eest)? Nimelt väidab mulle raamatupidaja, et dekreet (sünnitusleht) ei lähe puhkuse sisse. Millisele seadusepunktile saaksin ma tugineda oma õiguste kaitseks?
Ette tänades!

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Rasedus- ja sünnituspuhkusel viibimise aeg arvestatakse põhipuhkuse õigust andva aja hulka (normaalselt 140 päeva). Seega teenite puhkusepäevi kuni 22. septembrini (TLS § 59).

Õigus nõuda põhipuhkust sobival ajal on naisel vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust (§ 69 lg 7 p 1).

Peale uue ilmakodaniku sündi on Teil õigus avaldada soovi lapsehoolduspuhkusele jäämiseks. Sellisel juhul töö- ja teenistussuhe peatub ning lapsehoolduspuhkusel olev aeg põhipuhkuse õigust ei anna.

Meeldivat ja rahulikku lapseootust soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu