Tööõigus

Küsimus: Kas palgalehte võib töötajale saata e-postiga?05.03.2012

Tere!
Kas igakuist palgalehte võib raamatupidaja saata e-mailile? Seni saadeti kogu aeg, aga nüüd ütleb ülemus, et ei tohi saata ja pean ise kontorisse järele minema.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
TLS § 28 lg 13 keelab tööandjal avaldada ilma töötaja nõusolekuta tema töötasu. Ilmselt viitab tööandja tavalise e-kirja ebaturvalisusele. Juhul, kui olete ise kirjalikult taasesitatavas vormis nõudnud andmeid oma töötasu kohta, näidates ära ka viisi, kuidas seda soovite saada (e-maili peale), siis ei ole tööandjal alust keelduda.
Soovides selgeid töösuhteid:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu