Tööõigus

Küsimus: Millal aegub lapsehoolduspuhkusel olnud töötaja puhkus?08.03.2012

Kui isik oli lapsehoolduspuhkusel 01.06.2010–30.04.2011. Millal aegub selle töötaja 2010. aasta ja millal 2011. aasta puhkus?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

TLS § 68 lõike 6 alusel peatub põhipuhkuse nõue aegumine ajaks, kui töötaja kasutab rasedus- ja sünnituspuhkust, lapsehoolduspuhkust ning kui ta on ajateenistuses või asendusteenistuses.
TLS § 68 lõike 6 alusel on töötajal võimalus puhkust kasutada jooksva kalendriaasta 12 kuu ja selle järgneva kalendriaasta 12 kuu, kokku 24 kuu jooksul.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu