Tööõigus

Küsimus: Tööandja surve töölepingu lõpetamiseks poolte kokkuleppel14.03.2011

Tere,
Kui tööandjal ei ole enam tööd anda ja ta käsib alla kirjutada töölepingu lõpetamisele poolte kokkuleppel, mis siis saab, kui ma ei ole nõus sellise lahendusega ja soovin ikkagi saada koondamistasu?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.
Tööandja ei saa käskida ega keelata töölepingu tingimuste muutmist, sealhulgas lepingu lõpetamist. Seda saab teha ainult poolte kokkuleppel. Kui Teie sellega nõus ei ole, siis puudub ka kokkulepe.
Selleks, et tööandja koondaks Teie ametikoha, on tal kohustus täita hulk tingimusi, millest ta ei ole ilmselt huvitatud. Lihtsam ja igati valutum on lõpetada töösuhe poolte kokkuleppel, sest siis ei ole ka hilisemaid töövaidlusi karta.
Töölepingu lõpetamine poolte kokkuleppel võtab Teilt võimaluse töötuks jäämise puhul saada töötuskindlustushüvitist.
Töötajal on õigus saada koondamishüvitist, kui töölepingu ülesütlemine toimub TLS § 89 lg 1 põhjusel, see aga eeldab eelnevalt hulga protseduuride täpset täitmist.

Edu soovides,
Merike Michelson

http://metiabi.eu
info@metiabi.eu