Tööõigus

Küsimus: Kuidas saada tööandjalt kutsehaiguse hüvitist?15.03.2012

Tere! Mulle määrati töövõimetuspension 40 protsenti lihtsalt haigestumisega ja samal ajal käis ekspertiis kutsehaiguse kohta. Sain vastuse, et töövõime kaotuse protsent on 40 ja põhjus kutsehaigus. Tekkimise ajaks on kirjutatud 10.01.2012. Olen oma töökohalt tervislikel põhjustel lahkunud alates 14.01.2012. Kas mul on õigus saada tööandjalt raha kutsehaigestumise puhul ja kui palju peab tööandja mulle maksma?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Teie poolt esitatud küsimus väljub töölepinguseaduse raamidest.
Soovitan külastada Sotsiaalkindlustusameti kodulehte ning leida vastused oma ala asjatundjatelt.
http://www.ensib.ee/tooulesannete-taitmisel-saadud-tervisehakjusega-tekitatud-kahju-huvitamine/

Lugupidamisega

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu