Tööõigus

Küsimus: Kas 30-päevase etteteatamisaja esimene päev on avalduse esitamise või sellele järgnev päev?14.03.2012

Tere,
Mis päevast hakkab lugema töölepingu lõpetamise puhul 30 päevane etteteatamise tähtaeg? Kas esimene päev on avalduse esitamise päev või avalduse esitamisele järgnev päev?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Hiljuti andsin samasugustel küsitavatel asjaoludel töövaidluskomisjoni sisse oma kliendi avalduse, kus selle vastuvõtmise eelduseks oli just seesama küsimus. Koos ühe töövaidluskomisjoni esimehega lugesime päevi ja lugemine algas AVALDUSE ESITAMISELE JÄRGNEVAST päevast.
Seega võin oma värskele kogemusele toetudes öelda: Etteteatamise esimene päev on avalduse esitamisele järgnev päev.
Õiguse ja õigluse võitu soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu