Tööõigus

Küsimus: Kui KÜ koristaja on osalise tööajaga ja pensionär, kas sõlmitakse ka tööleping?25.03.2012

Tere,
Kas pensionäriga tehakse samamoodi kirjalik tööleping kui ta töötab KÜ koristajana ja kas on õigus haiguslehete võtta kui tööaeg on osaline?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Pensionäri staatus ja osakoormusega töötamine ei muuda kuidagi kohustust sõlmida kirjalik tööleping kui töösuhe on pikem kui 14 päeva. Tööandjal on kohustus võtta töötaja Haigekassas arvele 7 päeva jooksul.
Soovides Teile töölepingut ja õiguskindlat töösuhet:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu