Tööõigus

Küsimus: Mitu nädalavahetust kuus peaksin tööl olema poole kohaga graafiku alusel töötades?27.03.2012

Tere, olen poole kohaga tööl, 80 h kuus, graafiku alusel. Asutus on lahti igapäevaselt. Küsimus, mitu nädalavahetust (laupäev või pühapäev) kuus peaksin tööl olema?
Tänud vastuse eest!

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Graafikujärgse töö puhul ei pruugi Teie puhkepäevad langeda kalendrijärgsetele puhkepäevadele, milleks on laupäev ja pühapäev. Puhkepäevad võivad sama hästi ka olla nädala keskel. Oluline on siinkohal, et puhkepäevi nädalas oleks vähemalt kaks ning tööaeg ei ületaks Teiega kokkulepitud töötundide arvu.

Merike Michelson

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu